آیا میدانید در بازتوانی قلبی چه مراحلی طی می شود؟

 

۱- آموزش سبک زندگی :

معمولا تیم درمانی درمورد ایجاد تغییرات در سبک زندگی سالم، مانند خوردن رژیم غذایی قلب، ورزش منظم، حفظ وزن سالم و ترک سیگار، از بیمار پشتیبانی کرده و آموزش های لازم را خواهند داد.

علاوه بر آن در مورد مدیریت شرایطی مانند فشار خون بالا، دیابت و کلسترول بالا راهنمایی لازم به بیمار خواهد شد.

در طی توانبخشی قلب بیمار باید روند مصرف دارو خود را ادامه دهد و در مورد موضوعاتی مانند فعالیت جنسی اگر سوالی دارند از تیم درمانی خود بپرسند.

 

۲- ارزیابی پزشکی:

ارزیابی های مداوم میتواند به تیم مراقبت های بهداشتی بیمار کمک کنند تا پیشرفت بیمار را با گذشت زمان پیگیری کنند.

در حین ارزیابی، تیم مراقبت های بهداشتی ممکن است عوامل خطر بیمار در مورد عوارض قلبی، به ویژه هنگام ورزش را بررسی کند.

 

۳- پشتیبانی:

افسردگی می تواند برنامه توانبخشی قلب بیمار را دشوارتر کند و بر روابط بیمار و سایر زمینه های زندگی و سلامتی بیمار تاثیر بگذارد.

مشاوره می تواند به بیمار در یادگیری راه های سالم برای مقابله با افسردگی کمک کند. پزشک ممکن استداروهایی مانند داروهای ضد افسردگی را نیز تجویز کند.

علاوه بر آن، کادر درمانی میتواند مهارت های جدیدی را بیمار بیاموزد تا به بیمار در بازگشت به کار کمک کند. با ادامه روند توانبخشی قلب یاد می گیرید که چگونه شرایط خود را مدیریت کنید.

 

۴- فعالیت بدنی:

توانبخشی قلبی میتواند از طریق فعالیت بدنی باعث بهبود آمادگی قلبی عروقی شود.

تیم درمانی به احتمال زیاد فعالیت هایی مانند پیاده روی، دوچرخه سواری، دویدن و سایر فعالیت ها را با شدت کم پیشنهاد می کند و تکنیک های ورزشی مناسبی مانند گرم کردن و خنک شدن را به بیمار آموزش می دهند.

همچنین ممکن است هفته ای دو یا سه بار تمرینات تقویت عضله مانند وزنه برداری را برای افزایش قدرت عضلانی به بیمار آموزش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مترجم هوشمند سایت