بیماری قلبی: ۹ علامت هشدار دهنده که روی پوست شما ظاهر می شوند

علائم هشدار دهنده می تواند روی پوست و ناخن های شما ظاهر شود ، به همین دلیل متخصص پوست شما ممکن است اولین پزشکی باشد که متوجه بیماری قلبی شما می شود. اگر می دانید به دنبال چه چیزی باشید ، می توانید علائم هشدار دهنده بیماری قلبی را بر روی پوست و ناخن های خود نیز مشاهده کنید. علایم زیر به شما نشان می دهد که به دنبال چه چیزی بگردید.

۱- ورم در پاها و پایین پاها

آنچه ممکن است به شما بگوید: قلب شما به درستی کار نمی کند.

بسیاری از بیماری های قلب باعث تجمع مایعات در پاها و پایین پاها می شوند. با جمع شدن مایعات ، ممکن است تورم مشاهده کنید ، که می تواند تا قسمت بالایی ساق پا و کشاله ران گسترش یابد.

9 علامت هشدار دهنده که روی پوست شما ظاهر می شوند- ورم پا

 

۲- رنگ آبی یا بنفش روی پوست شما

آنچه ممکن است به شما بگوید: در رگ خونی انسداد دارید.

وقتی خیلی سرد هستید ، پوست شما می تواند آبی (یا بنفش) شود. اگر هنگام گرم بودن منطقه ای از پوست شما آبی (یا بنفش) باشد ، این می تواند نشانه ای باشد که خون شما اکسیژن کافی دریافت نمی کند. بیمار در این عکس یک بیماری دارد که به سندرم انگشت انگشت آبی معروف است ، که در صورت مسدود شدن یک یا چند رگ خونی اتفاق می افتد.

 بدون درمان ، کمبود اکسیژن می تواند منجر به مرگ پوست و بافت زیرین شود.

 

9 علامت هشدار دهنده که روی پوست شما ظاهر می شوند - 2- رنگ آبی یا بنفش روی پوست شما

 

۳-الگوی تور مانند آبی یا بنفش روی پوست شما

آنچه ممکن است به شما بگوید: شما یک شریان مسدود شده دارید.

الگوی تور مانند آبی روی بازو

 بعضی از افراد وقتی احساس خنکی می کنند این الگو را روی پوست خود می بینند. وقتی پوست آنها   گرم می شود ، این الگو از بین می رود. همچنین می توانید هنگام استفاده از داروهای خاص این الگو را مشاهده کنید. اگر یکی از اینها الگوی netlike ایجاد کند ، معمولاً جای نگرانی نیست. این الگو همچنین می تواند نشانه ای از بیماری به نام سندرم آمبولیزاسیون کلسترول باشد که در صورت انسداد رگهای کوچک رخ می دهد. انسداد می تواند منجر به آسیب دیدن بافت ها و اندام ها شود ، بنابراین مهم است که به یک دکتر مراجعه کنید تا بفهمد آیا شما یک بیماری تشخیص داده نشده دارید

 

الگوی تور مانند آبی یا بنفش روی پوست شما

 

۴- ضایعات مومی مایل به زرد و نارنجی روی پوست شما

     آنچه ممکن است به شما بگوید: شما سطح کلسترول ناسالم دارید. اگر روی پوست خود رشد ضایعات زرد مایل به زرد مشاهده کردید ، ممکن است در زیر پوست کلسترول رسوب داشته باشید. این رسوبات بدون درد می تواند در بسیاری از مناطق از جمله گوشه چشم ، خطوط کف دست یا پشت ساق پا ظاهر شود. اگر در هر ناحیه از پوست این ضایعات را مشاهده کردید ، به پزشک خود مراجعه کنید. ممکن است به آزمایش کلسترول یا آزمایش پزشکی دیگری نیاز داشته باشید. سطح کلسترول ناسالم به درمان نیاز دارد ، که می تواند از بیماری قلبی تهدید کننده زندگی جلوگیری کند. تحت کنترل درآوردن سطح کلسترول نیز ممکن است به پاک شدن ضایعات پوست کمک کند. اگر ضایعات پاک نشوند ، یک متخصص می تواند آنها را درمان کند

 

ضایعات مومی مایل به زرد و نارنجی روی پوست شما

 

۵- خوشه های برجستگی مومی که به طور ناگهانی روی پوست شما ظاهر می شوند.

آنچه ممکن است به شما بگوید: شما دارای سطح کلسترول یا دیابت سرسام آور هستید.

ظاهر ناگهانی این برجستگی ها می تواند مانند بثورات ، زگیل یا بیماری مسری پوستی به نام molluscum contagiosum باشد. این برجستگی ها در واقع رسوبات چربی کلسترول هستند که به دلیل مقادیر بسیار بالای تری گلیسیرید (نوع کلسترول) در خون ایجاد می شوند. درمان برای کاهش تری گلیسیرید و درمان هرگونه بیماری جدی مانند بیماری قلبی ناشی از سطح کلسترول ضروری است.

خوشه های برجستگی مومی که به طور ناگهانی روی پوست شما ظاهر می شوند

 

۶- ناخن ها به سمت پایین منحنی می شوند و انتهای انگشتان شما متورم گردد

آنچه ممکن است به شما بگوید: ممکن است دچار عفونت قلبی ، بیماری قلبی یا مشکل ریوی باشید. برای بسیاری از افراد ، این علائم بی ضرر هستند. با این اوصاف ، اگر انگشتان و ناخن های شما به این شکل هستند ، بهتر است بفهمید که ممکن است به بیماری پزشکی مانند بیماری ریه یا مشکل قلبی مبتلا باشید.

 

ناخن ها به سمت پایین منحنی می شوند و انتهای انگشتان شما متورم گردد

 

۷- خطوط قرمز یا بنفش زیر ناخن ها

آنچه ممکن است به شما بگوید: بیشتر افرادی که این خطوط را در زیر ناخن های خود می بینند به نوعی ناخن را زخمی کرده اند. اگر به یاد نمی آورید که ناخن خود را زخمی کرده باشید، ممکن است بخواهید به پزشک خود مراجعه کنید. این خطوط می تواند نشانه ای از بیماری قلبی یا بیماری دیگری باشد. وقتی نشانه بیماری قلبی است ، افراد علائمی مانند تب بالا و ضربان قلب ضعیف یا نامنظم دارند.

 

خطوط قرمز یا بنفش زیر ناخن ها

 

۸- توده های دردناکی در انگشتان دست ، انگشتان پا یا هر دو وجود دارد

آنچه ممکن است به شما بگوید: شما در قلب یا عروق خونی خود دچار عفونت شده اید.

اگر به عفونت قلبی مبتلا هستید که به عنوان آندوکاردیت عفونی شناخته می شود ، این توده های دردناک می توانند در انگشتان دست ، انگشتان پا یا هر دو مکان ایجاد شوند. توده ها می توانند از چند ساعت تا چند روز ادامه داشته باشند.

در حالی که توده ها به خودی خود از بین می روند ، بیماران نیاز به درمان عفونت دارند. از آنجا که این عفونت توسط باکتری ایجاد می شود ، آنتی بیوتیک ها اغلب می توانند آن را درمان کنند. گاهی اوقات ، جراحی نیز لازم است.

 

توده های دردناکی در انگشتان دست ، انگشتان پا یا هر دو وجود دارد

 

۹ تغییر رنگ قهوه ای (یا مایل به قرمز) ، معمولاً در کف (پا) یا کف (کف دست) شما

آنچه ممکن است به شما بگوید: شما در قلب یا عروق خود دچار عفونت شده اید.

لکه های ایجاد شده در پایین پای این بیمار نیز نشانه ای از عفونت قلبی به نام آندوکاردیت عفونی است. برخلاف گره های اسلر ، این لکه ها بدون درد هستند. این لکه ها بدون درمان ، معمولاً طی چند روز یا چند هفته برطرف می شوند. عفونت نیاز به درمان دارد.

 

تغییر رنگ قهوه ای (یا مایل به قرمز) ، معمولاً در کف (پا) یا کف (کف دست) شما

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مترجم هوشمند سایت