فیزیوتراپی

فیزیوتراپی یکی از رشته های زیر شاخه پزشکی محسوب می‌شود که می‌تواند در درمان بیماری ها موثر واقع شود. واحد فیزیوتراپی کلینیک قلب نور با بهره گیری از تجهیزات مدرن و به روز تحت نظر متخصصین در انواع بیماری ها درمان های بسیار موثری را فراهم نموده است.

فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی زیر مجموعه ای از رشته پزشکی محسوب می‌شود که می‌تواند با هدف بهبود عملکرد اندام ها و کارکرد آنها نقش موثری در بیمارانی که بیشتر مشکلات آنها در حیطه اسکلتی عضلانی می باشد را ایفا نماید و استفاده از ماهیت فیزیک و خواص آن در درمان باعث تحریک سلولی و درمان می‌شود.

به طورکلی فیزیوتراپی physiotherapy  یا physical therapy  از دو واژه physio  به معنی فیزیک  و therapy به معنی درمان تشکیل تشکیل شده است. که در آن از ماهیت و خواص جریانات مختلف فیزیکی و به هر روشی از خاصیت فیزیک درمان در این حیطه درمان انواع بیماری ها می پردازد.

 
 

چه بیماری هایی با فیزیوتراپی درمان میشوند؟

به طور کلی از بیماریهای مغز و اعصاب و ارتوپدی تا بیماری‌های کودکان و زنان و سالمندان می توانند توسط فیزیوتراپی قابل درمان باشند پزشک متخصص در هر کدام از این محیط ها می تواند با دانش بر اینکه فیزیوتراپی و فیزیوتراپیست می‌توانند در بیماران در رفع محدودیت‌های ایجاد شده کمک می‌نمایند با معرفی بیمار به کلینیک های فیزیوتراپی پیشرفته و با امکانات کامل در حیطه تخصص مربوطه می تواند به بیمار در درمان کمک نماید.